Capoeira FAMILY

Każdy wie, że systematyczna aktywność fizyczna znacząco wpływa na nasze ogólne samopoczucie i zdrowie. Jeśli więc szukasz zajęć sportowych dla siebie i swojego dziecka, jesteś we właściwym miejscu!

Capoeira to idealny rodzinny sport! 

Capoeira to jednak nie tylko zajęcia sportowe. Capoeira daje mnóstwo możliwości, na sali treningowej może jednocześnie ćwiczyć 4-latek jak i 50-letnia dorosła osoba. Ćwiczenia ruchowe, śpiew, instrumenty, nauka języka portugalskiego, poznawanie kultury brazylijskiej, świetna zabawa w pozytywnym środowisku – to tylko namiastka tego, co możemy dać Tobie jak i Twojemu dziecku!

Capoeira – więcej niż sztuka walki!

Szukasz zajęć sportowych dla siebie i dziecka? Chcesz w sposób aktywny spędzać wspólnie czas rodzinny? Zajęcia capoeira to świetny pomysł. Dzięki ćwiczeniom z elementami gimnastyki kształtujesz prawidłową postawę ciała i budujesz sylwetkę. Różnorodne gry, zabawy ruchowe, ćwiczenia wzmacniające wszystkie partie mięśni, to naturalnie część naszych zajęć! Nasza doświadczona kadra instruktorska gwarantuje bezpieczeństwo podczas wykonywania wszelkich zadań!

Celem naszych zajęć sportowych jest nie tylko rozwój cech motorycznych, ale także kształtowanie ważnych cech psychicznych, takich jak wiara w siebie, pokonywanie obaw, wytrwałość w dążeniu do celu, cierpliwość oraz pokora. Capoeira wzmacnia umiejetność współpracy i współdziałania w grupie.

 

Capoeira zdecydowanie jest sztuką walki, natomiast my jako doświadczeni nauczyciele nie popieramy agresywnych zachowań na zajęciach. Uczymy zdrowej, sportowej rywalizacji. Wpajamy wartości takie jak szacunek do siebie, kolegów/koleżanek z sali oraz nauczyciela. Wspieramy rozwój adeptów na pozytywnych emocjach. 

Capoeira rozwija wszechstronnie. Każdy aspekt – fizyczny, psychiczny jak i muzyczny traktowane są na równi. Ogromną frajdę może sprawiać śpiewanie piosenek i nauka gry na nietypowych instrumentach pomimo tego że na początku niewiele z tego rozumiemy 🙂 Poprzez muzykę na zajęciach uczymy się podstawowych słów i zwrotów w języku portugalskim. Liczebniki, nazwy kopnięć, nazwy uników, elementy akrobatyczne oraz teksty piosenek… 

 

 

 

Gwarantujemy, że Ty i Twoje dziecko z chęcią będziecie pochłaniali wiedzę z tego zakresu świetnie spędzając wspólnie czas i dbając o swoje zdrowie!